KAPLUMBAĞA ARAYANLAR

KAPLUMBAĞA ARAYANLAR

Burada "YORUM" aracılığı ile ilanınızı verip kendinize bir kaplumbağa bulabilirsiniz. Bulunduğunuz il ve ilçeyi, semti, aradığınız kaplumbağanın cinsini, yaşını, boyunu ve cinsiyetini belirtmeniz aramanızı kolaylaştıracaktır.

ARADIĞINIZ KAPLUMBAĞAYI BULDUĞUNUZDA, AYNI BAŞLIK (YORUM) ALTINDA ARANAN KAPLUMBAĞANIN BULUNDUĞUNU ve ALINDIĞINI BELİRTMENİZ DURUMUNDA İLGİLİ YORUM ve YANITLAR SİLİNECEKTİR.
www.turgaybora.org

9 yorum:

 1. erkek kırmızı yanaklı su kaplumbağası istiyorum kaybettim evde bulamıyorum.çok özledim.nasıl bulabilirim

  YanıtlaSil
 2. Kara kaplumbağası sahiplenmek istiyorum. İstanbul içi elden alınacaktır. 05051249361

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilgilenirseniz su kaplumbağası var 25 cm civarında

   clan34clan@outlook.com hesabından ulaşabilirsiniz

   Sil
  2. Su kaplumbağası arıyorum, yeni doğmuş veya 2-3 yaşında olabilir.

   Sil
 3. Bir önceki mesajımda mail adresimi yazmayı unuttum. zafersirban@gmail.com.

  YanıtlaSil
 4. Hediye olarak verilen bir kırmızı yanaklı su kaplumbağası ile ölüm fanusu adı verilen bir kapta bakmaya başladım. Ancak hastalandığını gördükçe araştırmaya ve öğrenmeye başladım. Şimdi 15lt lik ısıtıcısı, filtresi ve mango kökü olan, uvb ve doğal ışık veren bir ampül ve kuru alanı ısıtıcı ışık olarak kullandığım 50wattlık kırmızı ampülü olan ve su içi ph ve ısı ölçer ile kuru alan ısı ölçeri olan su kaplumbağaları için tasarlanmış cam bir akvaryum hazırladım. Suyunu her değiştirdiğimde belli oranda vitamin döküyorum. Kabuğunu kabuk sertleştirici ve mantar temizleyici jel ile fırçalıyırum. Tetra ve sera marka yem, vitamin ve kurutulmuş küçük karides ile besliyorum. Yaklaşık 17 gün içinde iyileşti. Eğer Bursa bölgesinde kaplumbağasını vermek isteyen biri varsa ve yeni doğmuş yada 5-6cm kabuk boyunda ise memnuniyetle bakabilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bravo size çok duyarlısınız takdir ettim sizi

   Sil
  2. bravo size çok duyarlısınız takdir ettim sizi

   Sil
 5. Merhaba arkadaslar bende 2 adet su kaplumbagasi var hic bir bilgim olmadigi icin tarif edemiyorum kabuk boyu yaklasik 15 20 cm vaktim oldugundan bakamiyorum ilgilenen olursa vermek isterim bana 05318800916 nolu telden yada bysinoke@gmail.com adresinden ulasabilirler resimler mevcut gonderilebilir

  YanıtlaSil